İDARECİ OLMAK İSTEYENLER

17 04 2007

İDARECİ OLMAK İSTEYENLERİN DİKKATİNE

13.04.2007 tarihinde Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Kurumları Yöneticilerinin Atama Yönetmeliği yayınlanmıştır.Bu yönetmeliğe göre bundan sonra idarecileri için sınav yapılmayacaktır.Ayrıca boş buluna kadrolar bildirilmeyecektir.Önceki yıllarda sınav kazanan arkadaşların hakları saklanmakla beraber hangi amaca hyizmet edeceği şüpheli olduğundan sınav kazanan arkadaşların boş kadrosu olduğunu bildikleri okullara başvuruda bulunmaları gerekmektedir.İdarecilik sınavını kazanan arkadaşlar, yönetmeliğin Geçici 1. Maddesini gerekçe göstererek, hiçbir duyuru veya ilan beklemeden, hemen atanmak istedikleri okulu veya okulları belirterek aşağıda örneği bulunan dilekçeyle başvuruda bulunmalıdırlar.

Sınav kazananlar için atama dilekçe örneği. TIKLAYINIZ 

Yeni atama yönetmeliği herhangi bir sınav kazanmadan da atanmayı sağladığı için, yönetmelikteki çalışma süre şartları tutan ve idareci olmak isteyen bütün öğretmen veya idareciler, herhangi bir duyuru beklemeden, hemen, aşağıda örneği bulunan dilekçeyle başvuruda bulunmalıdırlar.

İdareci olarak atanmak isteyenler için dilekçe örneği. TIKLAYINIZ Bu dilekçeler çalışılan okul veya kurum müdürlüğüne verilerek il veya ilçe milli eğitim müdürlüklerine ulaştırılması sağlanmalıdır. Dilekçe verildiği anda kayda girmesine, tarih ve kayıt numarasının mutlaka alınmasına dikkat edilmelidir.
Bu işlem ne sağlayacaktır?

Bu yönetmelik uyarınca oldu-bittiye getirilerek ataması yapılanların, yönetmelik Danıştay tarafından iptal edildiğinde kazanılmış hak sahibi olmaları önlenecek ve yargı yolu açık kalacaktır. Atama kriterleri tuttuğu halde, atanmak istediği yere puan ve diğer kriterler bakımından daha düşük biri atandığında; dilekçe vererek atanma talebinde bulunmuş olanlar, yönetmelik yargı tarafından iptal edildiğinde hak sahibi olacaklar ve gerekirse idari yargı yoluyla atamaları yapılabilecektir.
 

Reklamlar

İşlemler

Bilgi

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s
%d blogcu bunu beğendi: